התקשרו עכשיו: 08-9410577

מדריך לעבודות הגינה בעונת האביב והקיץ

מאת- לירון סלונר, הנדסאית אדריכלות נוף, משתלת סלונר- מושב סתריה

חודשים אפריל-מאי הינם החודשים הנפלאים ביותר בגן, הצמחים מלבלבים והגן נמלא בפריחה, ריחות וציוץ ציפורים.
חודשי האביב הם הזמן הנכון ביותר לשתילות חדשות בגן, לרענון צמחי הבית, לטיפול בנזקי החורף שחלף ולהכנת הגינה לקיץ החם.
מי מאיתנו לא רוצה לשבת בקיץ מתחת לעץ או לפרגולה וליהנות מגינתו הפורחת והריחנית?
מצורפים 10 שלבים פשוטים לשדרוג הגינה באביב:

1. פרחי עונה:
פרחי החורף- אמנון ותמר, לוע- ארי, גודטיה, לובליה, טופח ריחני וכו' נמצאים בסוף פריחתם. יש להמשיך ולהשקות אותם באופן סדיר וכן לקטום פריחה נבולה לקבלת פריחה חדשה.
כדאי להתחיל בשתילת צמחי קיץ במקומות הפנויים ובכך ליצור רצף פריחה בגן הנוי.
הפרחים העונתיים מצטיינים בפריחה שופעת לאורך כל הקיץ ולכן מתאימים מאוד לאדניות, כדים ומסלעות.
יש לבצע הכנת קרקע לשתילת פרחי הקיץ ע"י תיחוח הקרקע וניקויה מעשבים וכן ניתן לטייב אותה בקומפוסט בכמות של 10-5 ליטר למ"ר.
עונתיים מומלצים לקיץ הם: טגטס, קוסמוס, צלוזיה, פטוניה, גומפרנה, קתרנטוס (וינקה), טוריניה, חמנית מצויה, ירבוז תלת גוני, ציניה ורגלה גדולת פרחים (פורטולקה).
יש להקפיד לא לכסות את צוואר השורש של השתיל בעת השתילה ולהקפיד על השקיה מסודרת, במיוחד בימים הראשונים שאחריה.

פורטולקה- רגלה גדולת פרחים

 

2. גיאופיטים- צמחי בצל ופקעת:
עם גמר הפריחה באביב המאוחר, יש להפחית השקיה באופן הדרגתי ולאחר נבילת העלים ניתן להוציאם בזהירות, לייבשם ולאחסנם במקום חשוך ויבש. גאופיטים כמו: כלנית, רקפת בר, נרקיס, יקינטון, פרזיה, איקסיה וספרקסיס ניתן להשאיר בקרקע ולהמתין לסתיו ללבלוב מחודש.

3. ירקות קיץ:
אחת ההנאות הגדולות ביותר לגנן היא קטיף ירקות טריים, טעימים ובריאים מהגינה.
לשם כך יש להכין ערוגות מוגבהות, מטוייבות עם הרבה קומפוסט ולהתקין מערכת השקיה.
ניתן לזרוע ולשתול ירקות ממשפחת הדלועים: אבטיח, מלון, מלפפון, קישוא ודלורית. ירקות ממשפחת הסולניים: עגבניה, מיני פלפל וחציל. ושאר ירקות כמו שעועית, במיה ותירס.
הזמן האופטימלי לשתילה הוא מאמצע אפריל.
יש לשתול את הירקות בחלקה שטופת שמש ונקיה מעשביה.
מספר שיחי מלפפון, עגבניה ופלפל יספקו סלט טעים כ – 70 יום לאחר השתילה.
מי שלרשותו שטח גדול יכול לגדל אבטיח, מלון ודלעת אשר צימוחם שרוע.

שילוב רב שנתיים ועונתיים בערוגה אביבית

4. עצי פרי:
לקראת עונת הבשלת פירות הקיץ- משמש, אפרסק, שזיף, תפוח, רימון וכו' יש להתגונן מפני האויב מספר אחד של הפירות -זבוב הים התיכון. ניתן לעשות זאת ע"י כיסוי העץ ברשת נגד מזיקים ותליית מלכודות פרומון\ לוחיות דבק צהובות. עצי פרי מסוימים ( כגון שסק, תות ותאנה) כדאי לכסות ברשת נגד ציפורים. את הפירות הגדולים אפשר לעטוף בשקיות נייר ובכך למנוע את הנזק.
חשוב לזכור שעץ פרי בוגר (4 שנים) זקוק לכמויות מים גדולות- בין 80 ל-100 ליטר בשבוע בממוצע. ניתן לחלק את הכמות לשתי השקיות שבועיות.

5. גיזום:
מטרת הגיזום באביב היא שיקום נזקי החורף- סילוק העלווה שנפגעה בגשם, בברד ובקרה. כך נעודד לבלוב אביבי ונעצב את הצמחייה.
בעונה זו נגזום שיחים ועצים רגישים לקור, שיחים ממוצא טרופי, צמחים הפורחים על ענפי שנה קודמת שסיימו לפרוח וצמחים רב שנתיים עשבוניים אשר דורשים גיזום נמוך עד לבסיס הצמח (10-20 ס"מ מהקרקע), ממנו יופיע לבלוב חדש.
בעצים ובשיחים הפורחים בסוף החורף (כליל החורש, שקד וכו') ובאלו הרגישים לקור (צאלון, אלמוגן, וכו') רצוי לגזום רק מאמצע אפריל – בחלוף סכנת לילות הקרה.
את פצעי הגיזום חשוב למרוח במשחת גיזום טובה.

אגפנטוס בגינת עשבוניים

 

6. שיקום המדשאה:
במדשאות מומלץ לבצע כיסוח ראשון נמוך בסוף מרץ-תחילת אפריל כדי לסלק עשבים חד שנתיים שנבטו בחורף.
זה הזמן לדשן בדשן מדשאות, המתפרק באופן מבוקר ומכיל את כל יסודות ההזנה החשובים, או בדשן אורגני. אם הדשא מנוון כדאי לדשן בחודש הראשון בדשן סטרטר, המכיל כמות זרחן גדולה יותר מדשן רגיל (הזרחן מעודד התפתחות שלוחות חדשות).
לאחר הכיסוח מומלץ לפזר דשנים המכילים בעיקר חנקן. החל מסוף מרץ ניתן להתחיל ולשתול מדשאות חדשות.
עם הפסקת הגשמים ועליית הטמפרטורות יש לחזור להשקיה סדירה. מומלץ לא להשקות כל יום השקיה שטחית אלא לרווח בין ההשקיות ובהשקיה עצמה לתת כמות גדולה שתעזור להתפתחות מערכת השורשים.

7. מזיקים ומחלות:
עם עליית מידות החום מתרבים בגן מיני חרקים שונים. עלינו להכיר את בעלי החיים והחרקים המועילים והידידותיים ולעודד את הופעתם כדי שיעזרו לנו במלחמתנו נגד המזיקים.
באביב, עם עליית הטמפרטורות, מתחילה פעילותם של חרקים שונים כגון כנימות עלה, תריפסים, זבוב הפירות הים תיכוני, עשים למיניהם, זחלים, מזיקי מדשאות ופרודניה.
בנוסף, מזג אויר אביבי ולחות גבוהה יוצרים תנאים נוחים להתפתחות של מחלות עלים פטריתיות כגון חלדון וקמחון.
את המזיקים והפטריות ניתן להדביר באמצעים שונים- טבעיים או כימיים. בכל מקרה רצוי להתייעץ עם איש מקצוע לפני ריסוס ולהקפיד על כללי זהירות בזמן הריסוס לפי ההוראות המפורטות על גבי האריזה.
בנוסף לכך, צמח בריא וחסון עמיד יותר למזיקים ומחלות ולכן חשוב לדאוג לצמח לתנאי גידול אופטימאליים ככל האפשר.

8. הדברת עשבים ודישון:
בעונת האביב והקיץ מומלץ להדביר עשבים מיד לאחר נביטתם בחומרים דוגמת ראונדאפ או טומהוק לעשבים רחבי-עלים. הריסוס מתבצע בשעות הבוקר כשאין רוח ובהתאם להנחיות הבטיחות המפורטות בתווית התכשיר. אם אנו חוששים לפגוע בצמחי הנוי שבגינה אפשר להדביר את העשבים באמצעים מכניים כמו כיסוח, שימוש בחרמש, או ניכוש ידני. למניעת צמיחת עשבייה מומלץ להשתמש בחיפוי קרקע.
באביב עולם הצמחים המתעורר דורש דישון לשם לבלוב ופריחה, ניתן לדשן בדשנים איטי תמס או לחסידי הגינון האורגני בדשנים אורגניים כקומפוסט, הומוס וביו גן.

שילוב גאופיטים קייצים ורב שנתיים

9. מערכת ההשקיה:
עונת ההשקיה בפתח, גשמי הברכה שפקדו אותנו חסכו לנו השקיות רבות וזה הזמן לבדוק את מערכות ההשקיה לקראת הקיץ.
לקראת עונת ההשקיה יש לבצע מס' פעולות מקדימות:
החלפת סוללות בבקרי ההשקיה, ניקוי יסודי של המסננים ומסנני הממטירים, בדיקת נזילות בראש המערכת, פתיחת סופיות ושטיפת קווי הטפטוף, בדיקת פיזור וחפיפת הממטירים, בדיקת סתימות ופיצוצים, להוסיף או לבטל טפטפות לפי גודל ודרישת הצמחים.
כדי לחסוך במים בגן בעונת הקיץ מומלץ לשתול צמחים עמידים ליובש, להשקות בטפטוף, לא להשקות בשעות החמות ולשקול את הקטנת המדשאה ושימוש בחיפויי קרקע כגון טוף, שבבי עץ וכו'.

10. צמחי בית:
צמחי הבית מתאוששים משינויי הטמפרטורות ומתחילים ללבלב ולפרוח. צמחים שהם גדולים ביחס למיכל מומלץ להעתיק למיכל גדול יותר, להקפיד על שכבת ניקוז בתחתית ולדשנם. באביב יש להסיר מצמחי הבית את הענפים והעלים שנפגעו בקור החורף ולדשנם בדשן איטי שחרור. בעונת הקיץ חשוב להניח אותם רחוק ממזגן המייבש את האוויר, מרוח פרצים ומקרינת שמש ישירה, הפוגעים בעלוות הצמח. בחודשי הקיץ החמים צריכת המים גדלה ויש להשקות בהתאם ולהוסיף לצמח לחות באוויר.

מאחלים לכולכם עונה פורחת
נשמח לעמוד לרשותכם לכל יעוץ נוסף
צוות משתלת סלונר- מושב סתריה

טגטס- עונתי קייצי שנשתל באביב
סגירת תפריט
דילוג לתוכן